MAPFRE Sigorta
Meteks Sigorta İzmir Foça MAPFRE Sigorta Yetkili Acentesi

Fark Yok Sigortası

Fark Yok Sigortası İlgili Belgeler

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fark Yok Sigortası Teminatlar

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin, MAPFRE SİGORTA’nın belirlemiş olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli / protokollü sağlık hizmet sunucularından sağlık hizmeti alması sırasında oluşabilecek ilave ücretleri Sağlık Sigortası Genel Şartları ve Fark Yok Sağlık Sigortası özel şartları dâhilinde teminat altına alınmıştır.

Sigortalının başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklarına ilişkin, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dâhili ve/veya cerrahi yatışları, sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri, küçük müdahaleleri karşılanır.

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji, modern teşhis yöntemleri ile fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamında değerlendirilir. Ayakta Tedavi teminatı alınan durumlarda, tedavi giderleri poliçede belirtilen limit doğrultusunda karşılanır.

İlaç ve aşı giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır.

Fark Yok Sağlık Sigortası poliçesinin yürürlükte olması için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan Genel Sağlık Sigortası’nın aktif olması gerekmektedir. Poliçede belirtilen teminatlar, yalnızca poliçede ismi yer alan kişiler için geçerli olacaktır. Acil durumlar da dâhil olmak üzere anlaşmasız kurumlarda yapılacak tedavilere ilişkin giderler teminat kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Poliçe kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan bekleme süreleri haricinde herhangi bir bekleme süresi uygulanmaz.

Fark Yok Sağlık Sigortası başvurusu esnasında mevcut olan hastalıklarla ilgili risk analizi yapılmayacağı için poliçe başlangıç tarihinden önce var olan bir şikâyet ve/veya hastalık nedeni ile bir sağlık kuruluşuna başvurarak tanı almış, tedavi görmüş ve/veya tedavi önerilmiş olan her türlü sağlık gideri ile bunlara bağlı nüks ve komplikasyonlar poliçe teminat kapsamı dışında değerlendirilecektir.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nca karşılanmayan sağlık hizmetleri teminat kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Fark Yok Sigortası Merak Ettikleriniz

Prim tutarı aktif çalışan olup olmadığınız, yaş, bulunduğunuz bölge gibi etkenlere bağlı olarak hesaplanacağından değişiklik gösterecektir. Bu linke tıklayarak hemen bilgi sağlık poliçe fiyatınız hakkında bilgi alabilirsiniz.
Aile indirimimiz bu üründe bulunmamaktadır.
SGK’lı olan ve 60 yaşın üzerinde olmayan herkes için poliçe yapılabilmektedir.
Evet. Anlaşmalı Kurumlar sayfamızdan diğer anlaşmalı kurumları listeleyebilir, listede bulunan tüm hastanelere gidebilirsiniz.
Evet, poliçenizi istediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz. Poliçeniz gün üzerinden iptal edilebilecek olup, poliçe başlangıç tarihinizden itibaren geçen süre ve ödenen toplam tazminat tutarı dikkate alınarak prim iade tutarınız belirlenecektir. İptal koşulları Poliçe Özel Şartları’nda ayrıntılı olarak düzenlenmiştir.
Poliçe Özel Şartlarınız doğrultusunda poliçe kapsamında tutulan tedavileriniz için SGK kapsamında ve yasal olarak doktor muayenelerinde ödemekle yükümlü olduğunuz 12 TL dışında bir ödeme alınmamaktadır.
Hayır, her sigortalı için ayrı prim ödenmesi gerekmektedir.
Poliçenin geçerlilik süresi poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır.
Hayır. Fiyatlarımız çalışan ve bağımlı olarak ayrılmaktadır. Emekli olduğunuzda bağımlı fiyatından sigorta poliçeniz düzenlenebilir.
SGK’lı olan ve 60 yaşın üzerinde olmayan herkes bu poliçeyi satın alabilir. Poliçeye ilk giriş tarihinde ki sigortalı yaşının 56 ve üzeri olması durumunda poliçe 60 yaşından sonra yenilenmeyecektir. 55 yaş ve öncesinde Fark Yok Sağlık Sigortası poliçesi kapsamında ilk defa sigortalanan kişilerin poliçeleri, kesintisiz olarak devam etmesi halinde 60 yaşından sonra da herkes bu poliçeyi satın alabilir ve yeni doğan bebekler doğumdan 14 gün sonra tek başına sigorta poliçesi düzenlenebilir.
Poliçe başlangıç tarihinden önceye dayanan hastalıklara ilişkin tedavi giderleri poliçe kapsamı dışında kalmaktadır.
Hayır, geri ödeme işlemi bu poliçede yapılmamaktadır.
Hayır, ilaç teminatı bu poliçede bulunmamaktadır.
Evet, prim ödemeleriniz karşılığında makbuz alabiliyor ve bu makbuzla vergi indiriminden yararlanabiliyorsunuz.
Poliçe priminizi kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartınıza peşin ya da 9 eşit taksit yapılabilmektedir. Peşin ödemelerde herhangi bir indirim yoktur.
SGK kapsamında ödenen estetik cerrahi, kozmetik ve diyetisyen gibi tedaviler poliçe kapsamında değerlendirilmektedir.
SGK tarafından uygulanan bekleme süreleri dışında, bu poliçede bekleme süresi yoktur.
Hayır, poliçe sadece T.C. sınırları dahilinde geçerlidir.
Hayır, poliçede ilaç teminatı bulunmamaktadır.
Hayır, poliçeniz kapsamında gözlük alınmamaktadır.
Sigortalının kesintisiz MAPFRE SİGORTA A.Ş.'de, 3 yıl boyunca Fark Yok Sağlık Sigortası ürünü ile sigortaya devam etmesi, 55 yaşından önce sigorta kapsamına alınmış olması ve son üç yıl H/P oranı ortalamasının %80’nin altında olması şartıyla yapılacak risk analizi değerlendirmesi sonucunda belirlenecek şartlar dahilinde “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” verilir.
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan Genel Sağlık Sigortası olan kişiler bu poliçeyi satın alabilirler.
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan Genel Sağlık Sigortası olan kişiler bu poliçeyi satın alabilirler. (Sigorta ettiren 18 yaşından büyük olması şartı ile 14 günden büyük bebekler sigortalanabilir.)
TSS ürününde sadece SGK tarafından kapsama alınan kişiler satın alabilir. Özel Sağlık sigortasında bu şart bulunmamaktadır. Network ağı ve teminat yapısı farklıdır.
Karşılanmıyor.
İlaç masrafları ödenmiyor.
Acil Diş Teminatımız; lokasyonunuza göre yönlendireceğiniz ve sadece bu teminat için anlaşma sağladığımız kurumlarımızda ve diş paketimizde geçerli olan tedaviler geçerlidir.
Gözlük, cam, çerçeve, lens masrafları ve bunlarla ile ilgili tüm giderler poliçe teminat kapsamı dışındadır. Göz muayenesi ve poliçe başlangıç tarihinden önce var olmayan SGK nın onayladığı göz ameliyatları kapsam içindedir.

Fark Yok Sigortası Online Başvuru

Mapfre

Size Yardımcı Olalım

Whatsapp İletişim Hattı

Whatsapp iletişim hattını kullanarak sormak istediğiniz sorularınızı bize iletebilirsiniz.

+905354985616
Bize Ulaşın

Cep telefonu ile arayarak sormak istediğiniz sorularınızı bize iletebilirsiniz.

0535 498 56 16